0

Sayfa hazırlanıyor...

Performans Pazarlama

Projeni Başlat

Dijital Performans

Verimli projeler üretmek için bir araya gelen güçlü bir ekibiz. Fark yaratmak önceliğimiz.

Dijital medyadaki uzmanlığımızı kullanarak, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan yaratıcı çözümler sunuyoruz.

Markalarımızla özdeşleşerek ayrı ayrı ekipler kuruyor ve her marka için kişiselleştirilmiş dijital pazarlama çözümleri üretiyoruz.

Dijital Performans ekibimizin deneyimli kadrosu ile markaların ve şirketlerin dijital dünyada işlerini hızlandırmalarına ve büyütmelerine yardımcı oluyoruz.

Bunu yaparken veri analitiği, performans ve yaratıcılık konularındaki uzmanlığımızı birleştiriyoruz. Geçmiş müşteri aramaları ve satın almalarından online ve offline alışveriş davranışlarına kadar geniş çaplı incelemeler yürütüyoruz. Medya bütçenizi ihtiyacınıza göre ayarlama, analiz etme, yorumlama ve en iyi stratejiyi belirleme süreçlerini otomatikleştirmenize yardımcı oluyoruz.

Dijital pazarlama neden önemli? Bana ne katkı sağlar?

Günümüzde dijital dünyada varlığını gösteremeyen markalar bilinirlikleri kaybetmeye başlarlar ve yeni kitlelere ulaşmakta zorluk çekerler. Dijital pazarlama ile rakiplerinizin önüne geçerek rakipsiz hale gelmenizi sağlıyoruz. Önceliğimiz sizi ve rakip firmaları analiz ederek bir strateji belirlemek, performans iyileştirmeleri ile markanızı daha dikkat çekici ve daha fazla tercih edilir hale getirmek.

Medya Planlama ve Satın Alma

Görüntülü Reklam

Görsel içerik ile kullanıcının karşısına çıkmak üzere planlanan reklamlardır. Görüntülü reklamlarda geniş bir filtreleme seçeneği mevcuttur. Hedef kitleyi içeren filtrelemeyi (yaş,cinsiyet,konum vb.) yaparak firmayla bağlantılı web sitelerde görünür olmayı hedefler.

Video Reklamları

Online video izleme platformlarında ücretsiz verilen videolu reklamlardır. Atlanamayan reklam veya belirli bir süre sonrasında geçilebilen reklamlarla izleyici kitlenin dikkatini reklamverene doğru çevirmek için iyi bir hamledir.

Arama Motoru Reklamları

Arama ağı reklamları ile hedef kitlenin sunulan mal veya hizmetlere dair bir anahtar kelimeyi arama motoruna yazdığı an karşısına çıkmak için fırsat yaratır. Bu sayede kullanıcıya ulaşırken atılması gereken ilk önemli adımı atmış olur.

Arama motoru reklamları sayesinde potansiyel müşterilere ihtiyaç anında (arama yaptığı anda) ulaşılmış olur. Rakip aramalarında rakibin üstüne görünürlük sağlar. Organik sıralamanın iyi olmadığı kelimelerde ilk sayfada görünürlük elde edilir. Organik sonuçlarda iyi olunsa bile dahi reklamı tercih eden kitle kaçırılmamış olur.

Doğal Reklam (Native)

Okuyucunun okuduğu metinle alakalı olarak metin akışına uygun şekilde firmanın reklamıyla buluşmasıdır. İçerik direkt olarak hedef kitleye yönelik olduğu için dikkat çekici ve etkilidir.

Programatik Reklamlar

Kullanıcının daha önce ziyaret ettiği web sitelerindeki çerezler (cookie) aracılığıyla hedefi belirleme ve bu sayede reklamverenin reklam çıkma stratejisidir.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları kısa sürede olabildiğince fazla potansiyel müşteriye erişme amacıyla planlanır. Etkili bir kreatif, doğru hedefleme ve yeterli bütçe kullanımı ile son derece değerli geri dönüşler alınabilir. Sosyal medya reklamları verilirken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var: hedef kitle demografisi, lokasyon, bütçe planlaması, kreatif içerik ve en önemlisi strateji. Sosyal medya reklamlarını yöneterek markalarımızın dijital pazarlama bütçelerini efektif kullanmalarına ve daha fazla müşteriye erişimlerine yardımcı oluyoruz.

Remarketing Reklamları

Daha önce site ziyareti gerçekleştirmiş kullanıcıları dönüştürme stratejisidir. Site ziyaretçilerini özel kırılımlara ayrıştırarak yeniden hedefleme yapılır. Dönüşüm/satış gerçekleştirmemiş kullanıcılara tekrar kendinizi hatırlatma olanağı verir. Araştırma aşamasında olan ziyaretçilere özel teklifler sunarak dönüş süreleri kısaltılabilir. Ziyaretçilerin son gezdikleri ürünler tekrar ziyaretçilerin karşısına dinamik olarak sunulursa satış kararı hızlandırılabilir. Rakip aramaları yapan ya da anahtar kelimeleri arayan potansiyel müşteriler web sitesine yönlendirilebilir.

Arama Motoru Reklamları ile İlgili Merak Edilenler

Kimlerle Çalışıyoruz

Multimo Akıllı Mobilya

● Hedef kitle analizinden sonra kitlenin aktif olduğu platformlarda marka bilinirliğini artırmaya yönelik reklam modelleri kullanıldı.
● Kullanıcılar web de aldıkları aksiyonlara göre kategorize edildi. Bu sayede siteyi daha nitelikli kullanıcılar ziyaret etti.
● Facebook, Instagram ve Google reklamları ile kullanıcılar Multimo Mağazalarına yönlendirildi.

Çalışmalarımız sonucunda; fiziksel olarak mağazaları ziyaret eden kullanıcı sayılarında, online marka bilinirliğinde ve kullanıcıların web sitesinde geçirdikleri sürede artış yaşandı.

Apera Health Group

● İşletmenin hedefindeki ülkelerde kullanıcıların niteliklerine göre reklam özelleştirme çalışmaları yapıldı.
● Kalite skorunu yükseltebilmek adına hedef kitleye yönelik kreatifler öne çıkarıldı ve reklamların performans takibi yapıldı.
● Sadece tek bir platformda değili, tüm platfromlarda hedef kitleye ulaşabilmek için reklam modelleri ve sağlayıcıları çeşitlendirildi.

Apera Health Group için çalışmalarımız sayesinde reklamların ilgi çekme oranı yükseldi ve PPC (pay per click) düşürülerek reklam bütçesinin daha verimli kullanılması sağlandı. Şirketin amaçları ile daha uyumlu bir hedef kitleye ulaşılarak geri dönüş yapan kullanıcıların müşteriye dönüşünde artış yaşandı. Bütçelendirme daha doğru yapılabildiği için rakip markalar arasında reklam maliyetlerini belirleyen marka konumuna gelindi.

Lea’s Pırlanta

● Rekabetin yüksek olduğu pırlanta sektöründe rakip markalara kıyasla daha düşük bütçelerle reklam çalışmaları yapıldı.
● Kullanıcıların satın alma stratejisi ve hangi platformlarda araştırma yaptıkları analiz edildi.
● Kullanıcıların karar verme kriterlerine göre (fiyat, tasarım, teslimat vb.) marka özelinde söylem oluşturuldu ve ilgili kullanıcıların karşısına getirildi.

Çalışmalarımız sonucunda marka bilinirliği ve mağaza alışverişleri arttı. Kullanıcıların markaya daha çok online kanallardan ulaştıkları tespit edildi. Buna bağlı olarak kullanıcı ilgisi kampanyalarla aktif tutuldu ve bu da şirket cirosunu yükseltmiş oldu.