0

Sayfa hazırlanıyor...

Alsancak Meyhane Önerileri

Blog | Alsancak Meyhane Önerileri

Berduşşş Meyhane, 2014 yılında İzmir Alsancak’ta kuruldu. O zamandan beri Alsancak’ın gittikçe gençleşen sokaklarında yeni nesile Yeni Nesil Meyhane anlayışıyla hizmet veriyoruz. Hadi kafa dağıtmaya, hadi eğlenmeye ya da hadi dertleşmeye dediğiniz her anda yanınızdayız. Akdeniz mezelerinden Hatay mutfağına, lokum gibi pişmiş etten taze balıklara zengin bir içerik sunan menümüzle her damağa hitap etmeye çalışıyoruz. Biz sadece meze alırız diyene de, etsiz olmaz diyene de, hangi balığın mevsimi diye sorana da kapımız her zaman açık. Bireysel ya da iş amaçlı toplu rezervasyonlarınızda da fix menümüzden yararlanabilirsiniz.

Alsancak Meyhane Önerilerinin en başlarından yer alan Berduşşş Meyhane, Alsancak'taki yeni nesil meyhane anlayışına yeni bir soluk ve renk getirse de dildeki değeri ve kültürün özünü korumak adına özellikle isminin altını çiziyor. Bir yer ismi gibi değil, geçmişine ve hikayesine sadık Alsancak’ ın hakkını verecek kadar güçlü bir isim. Zarafet ve nezaket için daha etkili "modern" bir tanım olmasa da "müsamahakarlık" onu tek kelimeyle özetliyor. Kaybedilen değer yargılarının üstüne keskin bir imzayla unutulanları hatırlatan, üzerinde düşünülerek düşünülmüş bir isimdir. Demek ki içki içmenin bir adabı ve kendine has bir üslubu olduğu gibi, saygı ve değerlere farklı bir açıdan bakmak gibi bir anlamı da vardır. Bu nedenle, saf rakı, balık ve mezeleri andıran adlar yerine Berduş adının seçilmesi keyfi değildir. İzmir Kordon eğlence geçmişe sımsıkı bağlı, başka bir kültüre saygı duyan bir kültür için belki de Berduş Meyhane çok daha özeldir. Bir dilin olanakları, onu doğru kullananlar için bir hazinedir. Üstelik hiç aklımıza gelmemiş kelimeler günlük dilde gül ağacı olmasına rağmen dikkatli bakıldığında uzun cümlelere bile gerek duymaz.

İzmir'in canlı müzik ortamı, her gece farklı yetenekler sunan yüzlerce mekanla çok çeşitlidir. Aslında, gece kulüblerinin, eğlence mekanlarının ve meyhanelerin bolluğu, nereye gideceğinizi biliyorsanız, canlı müziğe erişmenin kolay olduğu anlamına gelir. 

Alsancak, İzmir’in keyifli, yaşamayı en iyi bilen, en özgür ruhlu semti olur da Berduş Meyhanesi’ de meşhur olmaz mı?

Her sayfiye yeri gibi, Alsancak’ ta balık, rakı ve meze ile yoğrulmuş bir yeme-içme kültürüne sahip. Ne plajında ne de çehresinde artık pek bir tatil yeri hali kalmadığını kabul ediyoruz da DNA’sında hala var bir tatil hissi. Alsancak meyhaneleri de valiz yapmadan şalterleri indirmenin en hızlı yolu.