0

Sayfa hazırlanıyor...

Bu 7 Yerel SEO Avantajı ile İşletmenizin Yükselişini İzleyin

Blog | Bu 7 Yerel SEO Avantajı ile İşletmenizin Yükselişini İzleyin

Şüpheye düştüğümüzde internete yöneliriz. Ona ne kadar güvendiğimizi kabul etmek bizi ne kadar rahatsız etse de, bu doğru. Yeni bir restoran keşfetmeye veya en yakın benzin istasyonunu bulmaya çalışırken, bize yakın olan yerel yerlerin hangileri olduğunu söylemek için Google gibi arama motorlarına başvururuz.

"Yakınımdaki" aramalarında çıkan ilk birkaç sonuç, reklamcılık için en önemli gayrimenkul oldukları için yerel işletmeler tarafından imreniliyor. Web sitenizi yerel SEO için optimize ettiğinizde, işletmenizi bu noktalardan birinde görebilirsiniz.
 
Web sitenizin yerel SEO'sunu başarılı bir şekilde optimize ettiğinizde, işletmenizi hangi yerel SEO avantajlarının beklediğini görmek için okumaya devam edin!
 
Yerel SEO nedir?
SEO'nun önemi hakkında kapsamlı bir şekilde konuştuk, ancak şimdi vites değiştirmenin ve SEO'nun belirli bir yönünün öneminden bahsetmenin zamanı geldi: Yerel SEO.
 
Yerel SEO, optimizasyon çabalarınızı bölgenizdeki arama yapanlara ulaşmaya odaklar. Örneğin, Harrisburg, PA'daki biri bir fırın arıyorsa, "Harrisburg PA'daki en iyi fırın" veya "yakınımdaki fırın" gibi bir şey arar.
 
Bu anahtar kelimeler ("[şehirde]" ve "yakınımdaki") arama motoruna belirtilen bölgedeki yerel işletmeler için sonuçları görüntülemesini söyler. Web sitelerini yerel SEO için optimize eden yerel işletmeler, aşağıda görebileceğiniz yerel SEO 3 paketi olarak adlandırılan arama sonuçlarında görünecektir:
 
Yerel SEO 3 paketleri, işletmenizin yerel kullanıcılara en iyi şekilde kapsanmasını sağlar.
 
Neden yerel SEO'ya ihtiyacınız var?
Geleneksel SEO'nun önemi hakkında o kadar çok konuştuk ki, muhtemelen şu şekilde bir şeyler düşünüyorsunuz, "Peki, neden şimdi iki tür SEO'ya ihtiyacım var? Bir tane yetmez mi?"
 
Sorunuzu cevaplamak için evet, markanızı ortaya çıkarmak için geleneksel SEO yeterlidir. Ancak, insanları çekmeye çalıştığınız fiziksel bir vitrininiz varsa, geleneksel SEO'dan daha fazlasına ihtiyacınız vardır.
 
Geleneksel SEO, sitenizin küresel ölçekte görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur, ancak bu yalnızca sitenize trafik çeker. Bu harika, bizi yanlış anlamayın, ancak fiziksel mağazanıza trafik çekmek için bölgenizdeki arama yapanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacak yerel SEO'ya ihtiyacınız var.
 
7 rakipsiz yerel SEO avantajı
Sitenizi yerel SEO için optimize ettiğinizde işletmenizin yararlanabileceği avantajlara daha yakından bakalım.
 
Daha fazla yaya trafiği
İlgili web trafiği
Daha iyi dönüşüm oranları
Artan görünürlük
Topluluğunuz içinde güven oluşturun
Bağlantı kurma fırsatları
Azaltılmış reklam maliyetleri
 
1. Daha fazla yaya trafiği
Kaç kez çevrimiçi olarak yerel bir işletme buldunuz ve “Ha, bu yerin varlığından bile haberim yoktu” diye düşündünüz? Yerel SEO'nun güzelliği budur. Vitrininiz yerel trafik tarafından fark edilmezse, yerel SEO görünürlüğünüzü artırmaya ve mağazanıza daha fazla farkındalık getirmeye yardımcı olabilir.
 
Yerel SEO'nun küçük işletmeler için önemli olmasının ana nedenlerinden biri, mağazanız için oluşturabileceği yaya trafiğidir. İnsanlar her ay, başlangıçta Google'da aradıkları 1,5 milyardan fazla işletme yerini ziyaret ediyor.
 
Yerel SEO ile, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aradığını bildiğiniz müşterilerden gelen bu değerli yaya trafiğini getirebilirsiniz.
 
2. İlgili web trafiği
Yerel SEO ile yalnızca mağaza içi trafiğinizi artırmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda web sitenize alakalı trafik de akıtıyorsunuz. Yerel müşterileri hedeflemek, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aktif olarak arayan kişilerin web ziyaretlerini teşvik etmeye yardımcı olur.
 
Güvenilir pazarlama hunisini hatırlıyor musunuz? Yerel SEO'dan oluşturduğunuz bu alakalı trafik, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan ve satın almaya hazır potansiyel müşterilerden oluşur.
 
Bunu göz önünde bulundurarak, pazarlama taktiklerinizi ve harekete geçirici mesajlarınızı (CTA'lar) ayarlayabilir, böylece satın alma işlemine en yakın olanlardan daha yakın olan dönüşüm hunisinin ortasındaki ve altındaki müşterileri (MOFU ve BOFU) dönüştürebilirsiniz. huninin üst kısmı (TOFU).
 
3. Daha iyi dönüşüm oranları
Daha fazla yaya trafiği ve alakalı web trafiği gibi yerel SEO avantajları, genel dönüşüm oranlarınızı da artırabilir. Aslında, yerel aramaların %80'i dönüşümle sonuçlanır. Bunu, yeni, alakalı ziyaretçilerinize yaptığınız şık pazarlamayla yaptığınız dönüşümlere ekleyin ve altın değerindesiniz!
 
Yerel SEO'dan web sitenize çektiğiniz yeni trafik, iletişim formu gönderimleri, telefon görüşmeleri veya e-postalar, e-posta bülteni abonelikleri ve tabii ki satışlar gibi şeylerde bir artış görmenize yardımcı olabilir.
 
4. Artan görünürlük
Site görünürlüğünden bahsetmeden yerel SEO'nun faydalarından bahsedemeyiz.
 
Yerel SEO, görünürlüğünüzü birkaç farklı şekilde artırır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, mağazanızda daha fazla yaya trafiği elde ederek işletmenizin fiziksel konumunun görünürlüğünü artırıyorsunuz.
 
Çevrimiçi dünyada, SEO çabalarınız onu yerel ve yerel olmayan kullanıcılar için görünür kıldığı için işinizi ve web sitenizin görünürlüğünü büyük ölçüde artırıyorsunuz.
 
Geleneksel SEO çalışmaları, herkesin sitenizi ziyaret edebilmesini sağlar, ancak yerel SEO, yerel kullanıcılarınıza işaret eden eve götürür ve onları mağazanızda sizi şahsen ziyaret etmeye teşvik eder.
 
5. Topluluğunuzda güven oluşturun
Mevcut topluluğunuzu düşünün. Akşam yemeği yemek için bir yer arıyorsanız, yerel halkın restoranlar hakkında söylediklerine güveneceksiniz, değil mi? Diğer insanların işletmelere karşı hissettikleri, nihayetinde kendi fikirlerinizi bir şekilde etkileyecektir (itiraf etmekten nefret etseniz bile).
 
Yerel halktan harika yorumlar aldığınızda, güvenilirliğiniz artar ve bu, daha da değerli potansiyel müşterileri çekebilir.
 
Yerel SEO varlığınız, yeni müşteriler çekmenize yardımcı olabilir ve kaliteli ürün ve hizmetler sağladığınızda, bu müşteriler dürüst ve parlak yorumlar bırakacaktır. Bu incelemeler, sizinle yerel bir SEO 3 paketinde gösterilen diğer iki işletme arasında karar vermeye çalışan kullanıcılar için önemli bir karar verme faktörüne dönüşebilir.
 
18-34 yaş arasındaki kullanıcıların %91'i, olumlu eleştiriler alan işletmelere güveniyor. Yerel SEO stratejinizle incelemelerinizi yönetebilir ve bunları işletmenize daha fazla potansiyel müşteri çekmek için kullanabilirsiniz.
 
6. Bağlantı kurma fırsatları
Yerel SEO ile siteniz için SERP'lerde daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak daha fazla içerik oluşturacaksınız. Bu, yalnızca müşterilerden değil, diğer işletmelerden de SERP'lerde daha yüksek görünürlük anlamına gelir.
 
Bilgilendirici, bir sorunu çözen veya bir sektör konusu hakkında fikir veren içerik oluşturduğunuzda, diğer işletmelerden geri bağlantılar kazanabilirsiniz.
 
Geri bağlantılar, başka bir siteden kendi sitenize verilen bağlantılardır. Başkalarına yardımcı olan değerli içerik oluşturduğunuzda, SERP'lerde daha yüksek sıralar kazanırsınız, sitenizi sizi kaynak olarak kullanabilecek diğer işletmelere, blog yazarlarına ve sektör profesyonellerine gösterirsiniz.
Geri bağlantı kazanmak, sitenizin güvenilirliğinin bir kanıtı gibidir. Kullanıcılar diğer sitelere göz attığında ve sitenize referans verildiğini gördüklerinde, bir işletmenin diğerine güvendiğini görürler. Bu senin için çok büyük!
 
7. Azaltılmış reklam maliyetleri
Yerel işletmeler gelişmek için yerel izleyicilerine ihtiyaç duyar, bu nedenle bütçelerinin bir kısmı afişler, yerel TV reklamları, reklam panoları ve broşürler aracılığıyla reklam vermeye gider. Bunlar yerel reklamcılığın denenmiş ve gerçek yöntemleri olsa da, yerel SEO pazarlama bütçenizde bir delik açmanıza engel olabilir.
 
Sitenizi yerel SEO için optimize etmek, reklamlar veya afişler için ödeme yapmak zorunda kalmadan işiniz hakkında bilgi edinmenize ve yeni potansiyel müşteriler çekmenize yardımcı olabilir.