0

Sayfa hazırlanıyor...

Eğlence Anlayışı

Blog | Eğlence Anlayışı

Eğlence, izleyiciyi meşgul eden ve memnun eden bir faaliyet biçimidir.

Bu tanım elbette kağıt üzerindeki tanımdır. Bizler eğlenceli aktiviteyi o kadar şekillendirebiliriz ki...

Temelde eğlence sosyalleşmekle başlar, yani basitçe anlatmam gerekirse, tanıdığınız biriyle temas halinde olmak dopamin hormonunu salıvermenizi sağlıyor, böylece kendinizi motive ediyor ve uyuyan duygularınızı harekete geçiriyorsunuz.

Tabii bu etap ilk etaptı, bakalım diğer etaplar için neler söyleyebiliriz.

Sosyalleşmedeki ikinci adım, mekan etkileşimidir. Yani yakın temasta olduğunuz kişilerle bulunduğunuz ortama uyum sağlamaya başlıyorsunuz örneğin kulübe girişiniz ile cafe girişiniz aynı olmayabilir. Özellikle İzmir gibi metropollerde en iyi eğlence mekanını bulmak isteyebilirsiniz.

Birçok kulübü kendi işletmesinden İzmir’in en iyi eğlence mekanı diye bahsedebilir elbette. Fakat bu durum birçok etkene göre değişir. En önemli etken duyularımızdır. Duyularımızın en çok etkilendiği ve keyif aldığınız yer İzmir’ de en iyi eğlence mekanıdır sizin için.

Yukarıda söylediklerimizden yola çıkarak "Neden Eğlenelim?" Sorunuza iki şekilde cevap verebiliriz.

Öncelikle mutsuzluk öldürmez fakat eğlenmek vücudumuz için bir gereksinim ve deşarj yöntemidir. Ayrıca mutsuzluk sizi öldürmese de bazı hastalıklara neden olabilir. En önemlisi psikolojik rahatsızlıklar olmak üzere bazı kalıcı hasarlara neden olabilir. Böyle bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız eğlenmeyi ihmal etmeyin.

İkinci cevabımız daha felsefi. Eğlenmenin, seyahat etmenin ve bir şeyler denemenin önemi, dünyaya sadece bir kez geliyor olmamızdır. Bu fırsatı bir kez yakalamış olacağımız için yaptığımız aktivitede o duyguyu mutlaka yaşamanızı öneririz.

Son olarak, bar ortamı disko ya da gece kulüpleri kadar sert bir müzik atmosferi taşımasa bile orada da eğlenen insanlar bulabilirsiniz. Sohbet edebileceğiniz birçok insan, canlı müzik dinleyen kişilerle tanışıp sosyalleşme imkanı olabilir.