0

Sayfa hazırlanıyor...

İzmir Yeni Nesil Meyhane

Blog | İzmir Yeni Nesil Meyhane

Son yılların en popüler mekan konseptlerinden birisi çok net bir şekilde “Yeni Nesil Meyhane”. Nedir bu yeni nesil meyhane? Konsepte baktığınızda 80'li ve 90'lı yıllardan solistler eşliğinde çalan müzikler, mezeler, sıcak başlangıçlar ve sıcak başlangıçlardan oluşan menüsü ile bir süre havayı hissettiren bir eğlence konsepti tavernası. Aslında amaç yemek ve eğlenceyi aynı yerde tamamlayarak geceyi bitirmektir. Kısacası, başka bir yere gitmene izin vermiyorlar. İzmir meyhane kültürü Osmanlı’dan bugüne sosyal hayatı, memleketin geçtiği süreçleri yansıtan, yanındaki çilingir sofrasıyla, mezelere, farklı etnik kökenlerin İzmir’e kattığı zenginlikler ve bıraktığı hatıralarla şekillenen derin bir mevzudur.

Yeni nesil meyhaneler insanların meyhane kültüründen kopmaması, kolay ulaşması, tanışması anlamında son derece önemlidir.

İzmir'de yeni nesil meyhaneler söz konusu olduğunda hangi mekan daha iyidir? Diye soracak olursanız, Çilingir sofrasında yani rakı masasındaki mezeleri, samimi sohbetleri her zaman sevmişizdir. Birbirinden lezzetli menüler ve alkol çeşitleriyle donatılmış masalarla, gecenizi çok özel bir gece yaşayabilirsiniz! Bunun da en keyifli yeri şarkılarıyla, sıcak samimi ortamıyla, anıların gömüldüğü duvarlarıyla tabii ki Berduşşş meyhane